fbpx
Thumbnail
Date

Debata Przedsiębiorców z Radnymi w RIP – relacja

W czwartek 26 września w naszym Regionalnym Inkubatorze Przedsiębiorczości w Toruniu odbyła się debata na temat „Pracownik w roli głównej – jak go znaleźć/zatrzymać?” w ramach cyklu Spotkania Przedsiębiorców z Radnymi Miasta Torunia. Debatę poprowadziła pani Kinga Chalecka, prezes zarządu stowarzyszenia „Kobiece Forum Biznesu”, głównego organizatora wydarzenia.

Udział w debacie wzięli radni: Piotr Lenkiewicz i Józef Wierniewski, a także przedstawiciele Urzędu Miasta, Katedry Zasobów Ludzkich WNEiZ UMK, instytucji otoczenia biznesu oraz przedsiębiorcy – w tym prowadzący agencje pracy. Podczas debaty przedyskutowano szereg kwestii związanych z zatrudnianiem pracowników. Poruszono zarówno problemy występujące zarówno w całej Polsce, jak i lokalnie w Toruniu. Ze względu na udział gości reprezentujących różne punkty widzenia, możliwe było szerokie przedstawienie tematu, a także wypracowanie pomysłów na rozwiązanie niektórych problemów, i przekazanie radnym sugestii co to tego, jakie działania mogłyby zostać podjęte.

Całość debaty była transmitowana na Facebooku. Można ją obejrzeć pod tymi linkami:

część 1

część 2

Po debacie rozpoczęła się nieoficjalna część spotkania przy kawie i ciastku, która była okazją do wymienienia doświadczeń i nawiązania kontaktów biznesowych – także dla naszych pracowników, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu.

 

Przypominamy, że nasze Regionalne Inkubatory Przedsiębiorczości dysponują salami, które można wynająć na tego typu wydarzenia. Debata odbyła się w największej sali konferencyjnej w RIP w Toruniu, w tym samym budynku dysponujemy także kilkoma mniejszymi salami, w których można przeprowadzić szkolenia, warsztaty czy spotkania biznesowe. W RIP w Bydgoszczy i Włocławku natomiast oferujemy na wynajem po jednej sali konferencyjnej, we Włocławku można także skorzystać z business roomu.