O nas

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy sp. z o.o. – już od prawie 20 lat pomagamy w rozwoju przedsiębiorczości w województwie kujawsko-pomorskim.

Kim jesteśmy, jak działamy

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy to spółka należąca do samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Nie jesteśmy firmą działającą w celach komercyjnych. Naszym głównym zadaniem jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości w województwie kujawsko-pomorskim. Mamy siedzibę i biura w województwie kujawsko-pomorskim, tu, gdzie działają przedsiębiorcy korzystający ze wsparcia K-PFP. Działamy lokalnie – możemy być blisko naszych klientów poprzez biura i konsultantów w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Brodnicy. ​

Przeprowadzamy przedsiębiorców
przez cały proces pożyczkowy

Krok

1
Złożenie wniosku

Krok

2
Podpisanie umowy pożyczkowej

Krok

3
Wydatkowanie pożyczki

Krok

4
Rozliczenie pożyczki

Krok

5
Spłata pożyczki

Stabilny i godny zaufania partner

Wielu klientów wraca do nas, i korzysta z kolejnej pożyczki, by rozwijać swój biznes, co bardzo nas cieszy. Jako instytucja samorządowa jesteśmy stabilnym, godnym zaufania partnerem. Możemy się pochwalić różnymi nagrodami, spośród których najbardziej doceniamy dwukrotne znalezienie się na liście Diamentów Forbesa, nagrodę „Dobra firma 2021 – najlepszy pracodawca województwa kujawsko-pomorskiego” i doroczne wysokie lokaty w raporcie „Fundusze Pożyczkowe w Polsce”.

udzielonych pożyczek przez KPFP
0 tys
Łączna kwota udzielonych pożyczek
0 mln zł

K-PFP powstał w 2004 r. Od tego czasu udzieliliśmy prawie 4500 pożyczek na łączną kwotę 800 mln zł. Nasze pożyczki w większości finansowane są z regionalnych programów operacyjnych województwa kujawsko-pomorskiego, czyli z funduszy unijnych. Oferta pożyczkowa K-PFP skierowana jest głównie do tych firm, które nie mają możliwości uzyskać dofinansowania w bankach komercyjnych. Dzięki temu przedsiębiorstwa z regionu mogą inwestować w swój rozwój, w cyfryzację, wprowadzać innowacje i wprowadzać rozwiązania przyjazne środowisku.

Biura pożyczkowe w 4 miastach województwa

Inkubatory Przedsiębiorczości w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku

Ponad 50 specjalistów pracujących w 11 działach i biurach

Od 2015 r. prowadzimy także Regionalne Inkubatory Przedsiębiorczości

Wynajmujemy przedsiębiorcom wyposażone biura i sale szkoleniowe, wraz z obsługą sekretariatu, w wyremontowanych budynkach w atrakcyjnych lokalizacjach w największych miastach województwa: Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku.

Bydgoszcz
Włocławek
Toruń

Prezes Zarządu
Agnieszka Wasita

Agnieszka Wasita sprawuje funkcję Prezesa Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego od maja 2017 r. Wcześniej pracowała na analogicznym stanowisku w Kujawsko-Pomorskim Funduszu Poręczeń Kredytowych.

Agnieszka Wasita ukończyła prawo na UMK w Toruniu oraz aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu, a także studia Master of Business Administration (MBA).

Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem we wspieraniu biznesu podczas różnorodnych konferencji, seminariów, spotkań dla przedsiębiorców.

Planując rozwój biznesu, przedsiębiorcy z woj. kujawsko-pomorskiego mogą liczyć na wsparcie K-PFP. Naszym zadaniem jest odpowiadać na ich potrzeby.
W każdej działalności spokój, jaki daje wsparcie prawne, jest tak samo cenny.