fbpx
Thumbnail
Date

Pożyczka na wprowadzenie nowego produktu na rynek

– oferta specjalna – oprocentowanie 0% –

 

Pożyczka z oprocentowaniem 0% przeznaczona jest dla firm sektora MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego, które dzięki inwestycji sfinansowanej z pożyczki wprowadzą na rynek wojewódzki nowy, niedostępny wcześniej produkt lub usługę, potwierdzony opinią o innowacyjności.

Warunki pożyczki:
oprocentowanie: 0%
prowizja: brak
wysokość pożyczki: standardowo do 1 mln zł, możliwość zwiększenia do 5 mln zł
okres spłaty: do 84 miesięcy (do 7 lat), możliwość wydłużenia do 120 miesięcy
karencja w spłacie kapitału: do 6 miesięcy dla pożyczek do 1 mln zł, do 12 miesięcy dla pożyczek większych niż 1 mln zł

 

Produkt jest nowy w skali rynku, jeśli nie ma innego, dostępnego na rynku produktu, który oferuje tę samą funkcjonalność, albo technologia, którą wykorzystuje nowy produkt różni się zasadniczo od technologii już istniejących produktów. Produkty mogą być materialne lub niematerialne (włączając usługi).
Produkt może być nowy w skali kraju lub tylko w skali regionalnej – na rynku województwa kujawsko-pomorskiego. Powinien być wdrożony/sprzedany najpóźniej w kwietniu 2022 r. Czytaj więcej…

W celu potwierdzenia, że inwestycja objęta wsparciem przyczyniła się do wprowadzenia produktu nowego dla rynku, przedsiębiorca przedstawia K-PFP opinię o innowacyjności (opinię potwierdzającą, że produkt jest nowy w skali rynku).
Opinię o innowacyjności może wystawić: jednostka naukowa, centrum badawczo-rozwojowe, ośrodek innowacji akredytowany przy Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, ośrodek badawczy, lub składający wniosek przedsiębiorca, jeśli posiada własny dział B+R oraz złożył formularz PNT-01 „Sprawozdanie o działalności badawczej i rozwojowej (B+R)” za ostatni rok do Głównego Urzędu Statystycznego. Dokumentami potwierdzającymi innowacyjność mogą również być pozyskane patenty i wzory użytkowe. Czytaj więcej…

Sprawdź pełną informację o pożyczce.

Przedsiębiorcy chcący skorzystać z oferty będą obsługiwani priorytetowo, zachęcamy do kontaktu z konsultantami:
Toruń: tel. 737 722 106
Bydgoszcz: tel. 502 469 468, 500 293 448
Grudziądz: tel. 572 572 027
Włocławek: tel. 572 572 026
Brodnica: tel. 572 743 935