Wtorek z eksportem: rynek włoski

14 lutego 2024

Zachęcamy przedsiębiorców sektora MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w szkoleniu stacjonarnym z cyklu Wtorki z Eksportem – „Współpraca gospodarcza z partnerami włoskimi”.   Szkolenie organizowane jest przez ośrodek Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., we  współpracy z Włoską Izbą Handlowo- Przemysłową w Polsce.

Termin i czas szkolenia: 27 lutego 2024 r., godz. 10:00-13:00,

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., ul. Włocławska 167, Toruń.

Dlaczego Włochy?

Włochy są trzecią gospodarką Unii Europejskiej i strefy euro (po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z UE) i 9. państwem na świecie pod względem PKB w ujęciu nominalnym. (według wstępnych danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego za 2023 r.). W rankingu atrakcyjności inwestycyjnej Europe Attractiveness Survey 2023 opracowanym przez firmę konsultingową E&Y Włochy uplasowały się na 7. miejscu spośród 20 analizowanych krajów europejskich. Włochy to rynek ok 60 mln ludzi i stanowią dla Polski 4. co do wielkości rynek zbytu (4,9% udziału w rynku), plasują się też na 5. miejscu wśród głównych dostawców (4,7%). Polska zajmuje zaś 8. miejsce na liście odbiorców włoskich towarów (3,2%) i 9. wśród dostawców (2,7%).

 

Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Tematyka spotkania:

Podczas spotkania eksperci przedstawią aspekty ekonomiczne rozwijania współpracy gospodarczej na rynku włoskim, omówią specyfikę włoskiego rynku, a także przedstawią praktyczne informacje dotyczące możliwości eksportowych dla polskich przedsiębiorców oraz logistyczno-transportowe aspekty współpracy gospodarczej z przedsiębiorcami włoskimi.

Szczegółowy PROGRAM

Prelegenci:

Elisabetta Caprino, Managing Director Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce;

Alfio Mancani, Horizon Consulting Poland – członek Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce;

Marcel Piątkowski, ACP Global Forwarding – członek Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce.

 

Aktualności
videorozmowa

Webinarium: „Europejskie wsparcie dla firm. Wsparcie dla firm branży gastronomia i hotelarstwo oraz turystyka i kultura – II nabór”

Webinar odbędzie się 12 lipca.

Aktualności, eventy, Włocławek

8 lipca 2024

Ogłoszenie o pracę: Pracownik recepcji (Bydgoszcz)

Na dokumenty rekrutacyjne czekamy do 22 lipca.

Aktualności, Bydgoszcz, praca

1 lipca 2024

Ogłoszenie o pracę: Księgowa / Księgowy

Praca na pełen etat w Toruniu.

Aktualności, praca, Toruń

1 lipca 2024