Wtorek z eksportem: rynek włoski

14 lutego 2024

Zachęcamy przedsiębiorców sektora MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w szkoleniu stacjonarnym z cyklu Wtorki z Eksportem – „Współpraca gospodarcza z partnerami włoskimi”.   Szkolenie organizowane jest przez ośrodek Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., we  współpracy z Włoską Izbą Handlowo- Przemysłową w Polsce.

Termin i czas szkolenia: 27 lutego 2024 r., godz. 10:00-13:00,

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., ul. Włocławska 167, Toruń.

Dlaczego Włochy?

Włochy są trzecią gospodarką Unii Europejskiej i strefy euro (po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z UE) i 9. państwem na świecie pod względem PKB w ujęciu nominalnym. (według wstępnych danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego za 2023 r.). W rankingu atrakcyjności inwestycyjnej Europe Attractiveness Survey 2023 opracowanym przez firmę konsultingową E&Y Włochy uplasowały się na 7. miejscu spośród 20 analizowanych krajów europejskich. Włochy to rynek ok 60 mln ludzi i stanowią dla Polski 4. co do wielkości rynek zbytu (4,9% udziału w rynku), plasują się też na 5. miejscu wśród głównych dostawców (4,7%). Polska zajmuje zaś 8. miejsce na liście odbiorców włoskich towarów (3,2%) i 9. wśród dostawców (2,7%).

 

Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Tematyka spotkania:

Podczas spotkania eksperci przedstawią aspekty ekonomiczne rozwijania współpracy gospodarczej na rynku włoskim, omówią specyfikę włoskiego rynku, a także przedstawią praktyczne informacje dotyczące możliwości eksportowych dla polskich przedsiębiorców oraz logistyczno-transportowe aspekty współpracy gospodarczej z przedsiębiorcami włoskimi.

Szczegółowy PROGRAM

Prelegenci:

Elisabetta Caprino, Managing Director Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce;

Alfio Mancani, Horizon Consulting Poland – członek Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce;

Marcel Piątkowski, ACP Global Forwarding – członek Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce.

 

Aktualności
Grafika informacyjna projektu grantowego Fundusz Badań i Wdrożeń 3.0. Tekst na żółtym tle informuje, że celem projektu jest: wzmacnianie potencjału badawczego i innowacyjnego, wykorzystywanie i rozwój zaawansowanych technologii oraz wzrost konkurencyjności regionalnych przedsiębiorstw. Na górze i dole obrazka znajdują się logotypy organizatorów oraz partnerów, w tym Funduszy Europejskich, Unii Europejskiej i Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Po prawej stronie widoczna jest niebieska strzałka ze schematem cząsteczki.

Prezentacja: FBiW3.0

Aktualności, granty

15 kwietnia 2026

Trzy osoby siedzące przy stole w studiu nagraniowym z logo ototorun.pl na ścianie.

Rozmowa o grantach FBiW3.0

Wywiad Prezes Agnieszki Wasity i Dyrektor Marty Chłopeckiej,

Aktualności, granty

15 kwietnia 2026

Plakat informujący o warsztatach EEN pt. „Odporne łańcuchy dostaw 2026”, które odbędą się 23 kwietnia w Toruniu. Tło przedstawia terminal kontenerowy z ciężarówką, statkiem oraz lecącym samolotem, a w rogach widoczne są logotypy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Enterprise Europe Network oraz DSV.

Warsztaty EEN: „Odporne łańcuchy dostaw 2026”

Aktualności, eventy, Toruń

14 kwietnia 2026

KPFP - Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.