Szukaj
Close this search box.

Pożyczka obrotowa K-PFP w ofercie od 1 marca

27 stycznia 2022

Od 1 marca 2022 r. przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o udzielenie Pożyczki Obrotowej K-PFP. Od września ubiegłego roku w ofercie K-PFP nie było pożyczki obrotowej, a zapytania przedsiębiorców dowodzą, że istnieje zapotrzebowanie na środki obrotowe, stąd decyzja o umieszczeniu w ofercie Pożyczki Obrotowej K-PFP.

Wysokość Pożyczki Obrotowej K-PFP może wynieść do 120 000 zł (maksymalna wysokość pożyczki ustalana jest jako dwukrotność średniomiesięcznych obrotów firmy za ostatni rok obrachunkowy, jednak nie więcej niż wyżej podane kwoty; a dla firm młodszych niż 1 rok – do 40 tys. zł).

Oprocentowanie pożyczki obliczane jest na podstawie stopy bazowej, ustalanej przez Komisję Europejską. Na dzień 1 lutego oprocentowanie wynosi 6,04%, jednak może ono ulec zmianie, jeśli zmieniona zostanie stopa bazowa. O ewentualnych zmianach będziemy informować na naszej stronie.

Prowizja przy udzielaniu Pożyczki obrotowej K-PFP wynosi 2,5%. Okres spłaty może wynosić do 1 roku, a karencja w spłacie rat kapitałowych o 3 miesięcy (karencja może przedłużyć okres spłaty).

Pożyczkę można przeznaczyć na finansowanie celów obrotowych, czyli np. zatowarowanie, zakup półproduktów, spłatę zobowiązań handlowych, opłaty takie jak czynsz, wynajem, obsługa prawna, księgowa, rachunki za prąd, telefon, internet, wydatki reklamowe.

Dokumenty pożyczkowe są już dostępne na podstronie Wymagane dokumenty.

Aktualności

Webinarium: Dotacje unijne i pożyczki dla przedsiębiorstw z branż: hotelarstwo i gastronomia, turystyka i kultura

Bezpłatne webinarium odbędzie się w czwartek 25 kwietnia 2024 r.

Aktualności

23 kwietnia 2024

Praca biur K-PFP 2 maja

Biura w Bydgoszczy, Grudziądzu i Włocławku, biuro przy ul. Chełmińskiej w Toruniu i biura RIP będą zamknięte.

Aktualności

17 kwietnia 2024

Zdjęcie przedstawia posiedzenie Kujawsko-Pomorskiej Rady Dialogu Społęcznego

Posiedzenie Rady Dialogu Społecznego

W posiedzeniu 16 kwietnia 2024 r. wzięła udział Prezes K-PFP, Agnieszka Wasita.

Aktualności

17 kwietnia 2024