Szukaj
Close this search box.

„Pożyczka energetyczna”

23 listopada 2022

Pożyczka energetyczna

Zachęcamy do skorzystania z „pożyczki energetycznej”, w ramach oferty naszych unijnych pożyczek inwestycyjnych. „Pożyczka energetyczna” może być przeznaczona na zakup i zainstalowanie paneli fotowoltaicznych lub pomp ciepła. Inwestycje tego typu mogą w realny sposób przyczynić się do zmniejszenia kosztów ogrzewania i zużycia energii elektrycznej w firmach.

Oferta ta została dziś ogłoszona przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego, Piotra Całbeckiego.

Inwestycję w panele fotowoltaiczne i pompy ciepła mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z naszego województwa mogą sfinansować korzystając z „pożyczki energetycznej” w ramach pożyczek unijnych oferowanych przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy sp. z o.o. „Pożyczka energetyczna” przeznaczona jest na inwestycje, których celem jest obniżenie kosztów energii i ogrzewania na potrzeby firmy, w pomieszczeniach, w których prowadzona jest działalność gospodarcza. Oferta skierowana jest do firm z województwa kujawsko-pomorskiego. Kwota udzielonej pożyczki uzależniona jest od długości działania firmy, potrzeb inwestycyjnych i oceny ryzyka kredytowego.

  • Mikroprzedsiębiorstwa, które działają krócej niż 5 lat, mogą skorzystać z pożyczki w kwocie do 100 tys. zł (Mikropożyczka). Firmom najmłodszym, działającym do 3 lat, przysługuje niższe, preferencyjne oprocentowanie w wysokości 3,59%*. Standardowe oprocentowanie wynosi 7,77-8,17%*. Maksymalny okres spłaty pożyczki to 6,5 lat.
  • Pozostali przedsiębiorcy sektora MŚP mogą wnioskować o pożyczkę energetyczną udzielaną w ramach Pożyczki z Premią. Jej kwota może wynosić nawet do 1 mln zł, a oprocentowanie od 7,17%*. Ważna informacja: jeśli raty pożyczki spłacane są terminowo, to po połowie okresu spłaty przedsiębiorca może uzyskać premię, czyli obniżenie oprocentowania o połowę. Okres spłaty pożyczki to maksymalnie 7 lat.

Powyższa oferta dotyczy inwestycji, w ramach których uzyskana energia elektryczna zużyta będzie na potrzeby danej firmy. Przedsiębiorstwa, które chcą inwestować w fotowoltaikę, aby odsprzedawać powstałą energię do sieci, mogą skorzystać z Pożyczki na OZE (do 3 mln zł, oprocentowanie 0,5%-0,99%*). Nabór trwa do 30 listopada 2022 r.

Przypominamy, że w przypadku oferty pożyczek K-PFP nie należy się bać wzrastającego oprocentowania – do końca okresu spłaty pożyczki oprocentowanie jest takie, jakie obowiązywało w dniu podpisania umowy pożyczki. Korzystny dla pożyczkobiorców jest także fakt, że pożyczki te są udzielane bez prowizji.

Aby usprawnić proces udzielania „pożyczek energetycznych”, K-PFP przygotował specjalny, przyspieszony tryb przyznawania pożyczki. Ograniczono liczbę dokumentów, jakie składa się na pierwszym etapie wnioskowania o pożyczkę, a wnioski będą rozpatrywane przez zespół dedykowanych specjalistów, co znacznie przyspieszy proces wydawania decyzji pożyczkowych. Na przyznanie wsparcia będą miały wpływ kolejność składania wniosków i ich poprawne przygotowanie. Suma środków, z jakich mogą zostać udzielone pożyczki energetyczne, wynosi ok. 25 mln zł. Warto dodać, że są to już ostatnie tego typu środki finansowe z perspektywy unijnej na lata 2014-2020, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy.

Więcej informacji na temat oferty można znaleźć na specjalnie stworzonej podstronie „pożyczka energetyczna” oraz u konsultantów
K-PFP, dostępnych pod numerami telefonu podanymi na podstronie oraz w biurach w Bydgoszczy, Grudziądzu, Toruniu i Włocławku, a także podczas dyżuru w Brodnicy.

Unijne pożyczki inwestycyjne, w ramach których udzielana jest pożyczka inwestycyjna, są finansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Logotypy: Fundusze Europejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Województwo Kujawsko-Pomorskie, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Aktualności
Drzwi do lokalu z kartką "closed" - zamknięte

14 czerwca – biuro w Toruniu zamknięte

Aktualności

12 czerwca 2024

Śniadanie biznesowe: Założenia i wdrożenie Aktu o Usługach Cyfrowych (DSA)

Spotkanie odbędzie się 27 czerwca w Toruniu.

Aktualności, Toruń

12 czerwca 2024

Chełmża: spotkanie „Wsparcie dla przedsiębiorców”

Spotkanie odbędzie się 28 maja (wtorek).

Aktualności

24 maja 2024