Szukaj
Close this search box.

Podpisanie umowy – pożyczka na odnawialne źródła energii

29 marca 2019

logotypy: Fundusze Europejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Województwo Kujawsko-Pomorskie, Unia Europejskia Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dziś, 29 marca 2019 r., prezes Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego, Agnieszka Wasita, podpisała umowę operacyjną z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, dzięki której oferta KPFP poszerzy wzbogaci się o nową pożyczkę, z której finansować będzie można inwestycje związane z produkcją energii z odnawialnych źródeł. Ze strony EBI umowę podpisał pan Goetz von Thadden – Dyrektor Wydziału Instrumentów Finansowych w Europejskim Banku Inwestycyjnym. Na ceremonii obecny był także Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, pan Dariusz Kurzawa.

W związku z dzisiejszą umową, już w ciągu najbliższych miesięcy przedsiębiorcy z regionu kujawsko-pomorskiego będą mogli wziąć pożyczkę na inwestycje takie jak budowa i modernizacja instalacji służących do produkcji, przetwarzania i magazynowania energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł energii (z wyłączeniem energii pochodzącej z wiatru), wraz z podłączeniem źródła do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej.

Kwota jednostkowej pożyczki może wynieść do 5 mln zł. Okres spłaty został określony na maksymalnie 10 lat, z możliwością karencji spłaty kapitału do 24 miesięcy. Dla podmiotów mogących skorzystać z pożyczki jako wsparcia de minimis, oprocentowanie będzie wynosiło poniżej 1%. W przypadku, gdy skorzystanie z pomocy de minimis nie będzie możliwe, oprocentowanie pożyczki będzie wyliczane na warunkach rynkowych, według stopy referencyjnej ogłaszanej przez Komisję Europejską.

Na pożyczki przeznaczone będzie w sumie ponad 20 mln zł. Pieniądze pochodzą z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. O pożyczkę będą mogły się starać przedsiębiorstwa, które posiadają siedzibę lub oddział i prowadzą działalność na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Finansowana inwestycja będzie musiała być realizowana na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Wkrótce na naszej stronie więcej informacji na temat nowej pożyczki na korzystanie z odnawialnych źródeł energii.

Aktualności
Drzwi do lokalu z kartką "closed" - zamknięte

14 czerwca – biuro w Toruniu zamknięte

Aktualności

12 czerwca 2024

Śniadanie biznesowe: Założenia i wdrożenie Aktu o Usługach Cyfrowych (DSA)

Spotkanie odbędzie się 27 czerwca w Toruniu.

Aktualności, Toruń

12 czerwca 2024

Chełmża: spotkanie „Wsparcie dla przedsiębiorców”

Spotkanie odbędzie się 28 maja (wtorek).

Aktualności

24 maja 2024