Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy w czołówce raportu PZFP

7 listopada 2023

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy sp. z o.o. ponownie z wysoką pozycją w rankingu „Fundusze Pożyczkowe w Polsce”. W opublikowanym przez Polski Związek Funduszy Pożyczkowych raporcie za rok 2022 K-PFP znajduje się, tak jak w poprzednich latach, w czołówce instytucji pożyczkowych osiągających najlepsze wyniki w kraju.

Dorocznie publikowany raport „Fundusze Pożyczkowe w Polsce” pokazuje sytuację na rynku instytucji zajmujących się udzielaniem firmom wsparcia w formie pożyczek. Raport uwzględnia dane od 63 instytucji prowadzących działalność o charakterze funduszu pożyczkowego, co stanowi 74% tego typu instytucji w Polsce (pozostałe nie udostępniły swoich danych).

Pod względem wysokości kapitału pożyczkowego, Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy, tak jak i rok temu, plasuje się na 6 pozycji w kraju (ponad 418 mln zł). W kategorii „liczba udzielonych pożyczek” K-PFP zajmuje 4 miejsce (rok temu: 7 miejsce). Sumaryczna wartość wszystkich pożyczek udzielonych przez Kujawsko-Pomorski Fundusz w 2022 r. sytuuje K-PFP na 5. miejscu w kraju (rok temu: 4 miejsce). We wszystkich tych kategoriach Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy zajmuje 2 miejscu wśród funduszy działających, tak jak K-PFP, tylko na terenie jednego województwa.

Aktualności
Plakat cyklu bezpłatnych spotkań „Start z Bielikiem” dotyczących wdrażania sztucznej inteligencji (AI) w biznesie. Grafika przedstawia cyfrowego orła na fioletowym, technologicznym tle. Na dole widoczne logotypy organizatorów, m.in. PFR i Deviniti.

Szkolenie AI: Start z Bielikiem |Strategia, biznes i technologia

Cykl bezpłatnych webinariów.

Aktualności

21 stycznia 2026

Zdjęcie przedstawia dwie osoby siedzące obok siebie przy dużym, szarym stole w biurowym otoczeniu. Widoczne są głównie ich sylwetki od pasa w górę oraz dłonie skupione na pracy. Osoba po lewej stronie, ubrana w białą bluzkę w czarne kropki, pisze długopisem w spiralnym notatniku. Osoba po prawej, w jasnej, wzorzystej koszuli, trzyma i przegląda plik dokumentów rozłożonych na blacie. Atmosfera sugeruje spotkanie biznesowe, konsultację lub wspólną pracę nad projektem.

Nabór wstrzymany

Dot. Pożyczek KPFP: obrotowej i inwestycyjnej,

Aktualności, Pożyczki

21 stycznia 2026

Uczestnicy szkolenia w trakcie dyskusji przy dużym, drewnianym stole. W tle widoczne są banery projektu. Na pierwszym planie na ekranie laptopa widoczna jest strona internetowa Funduszu Pożyczkowego „Po Prostu Biznes”.

Szkolenia – „Po Prostu Biznes”

W styczniu odbywać się będą szkolenia we Włocławku.

Aktualności, Włocławek

20 stycznia 2026

KPFP - Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.