Szukaj
Close this search box.

Informacja o działaniu KPFP w czasie epidemii

1 kwietnia 2020

budynek KPFP Toruń

Pragniemy poinformować, że panujące obecnie trudne warunki nie sparaliżowały pracy w Kujawsko-Pomorskim Funduszu Pożyczkowym. Spółka działa i obsługuje klientów – zarówno tych, którzy już wzięli pożyczkę w KPFP, jak i tych, którzy dopiero o tym myślą lub przygotowują wnioski pożyczkowe. Mimo niepewnej sytuacji, wielu przedsiębiorców wyraża zainteresowanie pożyczkami na rozwój i inwestycje w firmie, a także pożyczkami obrotowymi. Pojawiają się także zapytania dotyczące pożyczki na założenie działalności gospodarczej.

Ze względów bezpieczeństwa nie ma obecnie możliwości bezpośredniego kontaktu z pracownikami KPFP – pozostają oni jednak do dyspozycji w kontakcie mailowym i telefonicznym. Dane kontaktowe do poszczególnych działów KPFP można znaleźć na stronie internetowej oraz Facebooku.

Przedsiębiorcy także obecnie składają wnioski na pożyczki – od 16 marca złożono ich już ponad dwadzieścia. Aktualnie wniosek można złożyć za pośrednictwem poczty (dla przyśpieszenia toku sprawy można także dodatkowo wysłać skany mailowo) lub pozostawiając w specjalnie przygotowanej do tego wrzutni na dokumenty w siedzibie spółki przy ul. Sienkiewicza 38 w Toruniu.

Firmy, które składały wnioski jeszcze przed rozwojem epidemii, nie wycofują się z decyzji o wzięciu pożyczki. Podpisywane są nowe umowy pożyczkowe z KPFP – oczywiście z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

Obecna sytuacja może powodować, że w firmach pojawią się nowe potrzeby inwestycyjne – np. zakup maszyn do produkcji artykułów sanitarnych, stworzenie aplikacji i sklepu internetowego pozwalających na zdalne wykonywanie usług czy nabycie samochodu służącego do dostaw produktów do domu klienta. KPFP oferuje atrakcyjne pożyczki z funduszy unijnych, udzielane bez prowizji, które mogą być przeznaczone m.in. na takie cele.

Firmy młodsze niż 5 lat mogą wziąć MikropożyczkęMikropożyczka (do 100 tys. zł, oprocentowanie od 0,94%), a firmy z dłuższym stażem – Małą lub Dużą Pożyczkę z Premią (do 1 mln zł, oprocentowanie od 0,5%). Dla firm, które potrzebują w obecnej chwili finansów na wydatki obrotowe – zakup surowców, koszty stałe i bieżące czy koszty wynagrodzeń – przeznaczona jest Pożyczka Obrotowa w kwocie do 150 tys. zł, z oprocentowaniem 2,44%–2,84%. Fundusz udziela także Pożyczki na Założenie Własnej Firmy – w kwocie do 50 tys. zł, z oprocentowaniem na poziomie 0,5%.

Dokładnie informacje dotyczące pożyczek KPFP – w tym regulamin oraz wniosek z załącznikami – a także dane kontaktowe dostępne są na stronie internetowej www.kpfp.org.pl.

Aktualności
Drzwi do lokalu z kartką "closed" - zamknięte

14 czerwca – biuro w Toruniu zamknięte

Aktualności

12 czerwca 2024

Śniadanie biznesowe: Założenia i wdrożenie Aktu o Usługach Cyfrowych (DSA)

Spotkanie odbędzie się 27 czerwca w Toruniu.

Aktualności, Toruń

12 czerwca 2024

Chełmża: spotkanie „Wsparcie dla przedsiębiorców”

Spotkanie odbędzie się 28 maja (wtorek).

Aktualności

24 maja 2024