Szukaj
Close this search box.

A może zwolnienie z podatku?

4 kwietnia 2019

Preferencje w postaci zwolnienia z podatku dochodowego czekają na przedsiębiorców lokujących swoje projekty biznesowe na terenach inwestycyjnych w całym kraju. Ma to zwiększyć potencjał i konkurencyjność zwłaszcza mikro, małych i średnich firm, które – by skorzystać z preferencyjnych warunków – nie będą musiały przenosić swoich firm na tereny objęte obecnie statusem specjalnej strefy ekonomicznej.
Warunkiem skorzystania z pomocy publicznej w postaci zwolnienia z podatku jest uzyskanie decyzji o wsparciu na podstawie kryteriów jakościowych (zrównoważonego rozwoju społecznego i zrównoważonego rozwoju gospodarczego) oraz ilościowych (minimalnych kosztów nowej inwestycji).
Decyzję o wsparciu wydaje Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Przedsiębiorcy z kujawsko-pomorskiego mogą kontaktować się z biurem w Toruniu. Dział Inwestycji Strefowych PSSE przeanalizuje projekt, sprawdzi czy spełnia on kryteria ilościowe i jakościowe. Jeśli tak, procedura wydania decyzji nie potrwa dłużej niż miesiąc.

Jeśli firma będzie potrzebowała dodatkowych środków związanych z zakupem nieruchomości, czy na zakup np. linii technologicznej do hali postawionej na danym terenie inwestycyjnym, może rozważyć skorzystanie z naszej pożyczki na zakup nieruchomości lub pożyczki na inwestycje i rozwój (Mała i Duża Pożyczka Inwestycyjna lub Pożyczka na Zmianę Modelu Biznesowego).

Więcej informacji nt. możliwości skorzystania z pomocy publicznej oferowanej przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną znaleźć można tutaj.
Kontakt do toruńskiego biura PSSE: ul. Grudziądzka 132, tel. 56 653 00 47,
Kierownik Oddziału – Joanna Gasek, Dział Inwestycji Strefowych: tel. 605 676 600, e-mail: j.gasek@strefa.gda.pl
Project Manager – Katarzyna Adamska, Dział Inwestycji Strefowych: tel. 885 600 030, e-mail: k.adamska@strefa.gda.pl

 

Aktualności
Drzwi do lokalu z kartką "closed" - zamknięte

14 czerwca – biuro w Toruniu zamknięte

Aktualności

12 czerwca 2024

Śniadanie biznesowe: Założenia i wdrożenie Aktu o Usługach Cyfrowych (DSA)

Spotkanie odbędzie się 27 czerwca w Toruniu.

Aktualności, Toruń

12 czerwca 2024

Chełmża: spotkanie „Wsparcie dla przedsiębiorców”

Spotkanie odbędzie się 28 maja (wtorek).

Aktualności

24 maja 2024