Wysokie miejsce K-PFP w raporcie „Fundusze Pożyczkowe 2021”

12 września 2022

Najnowszy raport „Fundusze Pożyczkowe w Polsce”, dotyczący roku 2021, potwierdza wysoką pozycję Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego na rynku krajowych funduszy pożyczkowych.

Tak jak i w poprzednich latach, Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy został zakwalifikowany przez Polski Związek Funduszy Pożyczkowych, który przygotowuje raport, do grupy funduszy Bardzo Dużych. Pod względem kapitału pożyczkowego nasza instytucja plasuje się na 6 (w poprzednim roku: 5 miejsce), a pod względem liczby udzielonych pożyczek na 7 miejscu w kraju (w 2021 r.: 9 miejsce).

Należy jednak zauważyć, że K-PFP działa na terenie jednego województwa, a instytucje które zajęły wyższe miejsca w znaczącej większości działają na terenie kilku województw lub całego kraju. Wśród funduszy wyłącznie wojewódzkich, w wyżej wymienionych kategoriach K-PFP zajął 2 miejsce.

W kategorii „wartość udzielonych pożyczek” nasza instytucja zajęła 4 miejsce (rok temu: 9 miejsce); najwyższe wśród instytucji działających na terenie jednego województwa. Z wyników raportu widać także, że przeciętna wartość pożyczek udzielonych przez K-PFP jest znacząco wyższa niż przeciętna wartość pożyczek w instytucjach zajmujących wyższe miejsca pod względem wysokości kapitału, liczby udzielonych pożyczek i wartości udzielonych pożyczek.

 

Z raportu wynika również, że na terenie województwa kujawsko-pomorskiego działa 7 instytucji o charakterze funduszu pożyczkowego, które łącznie udzieliły w 2021 r. 940 pożyczek na łączną kwotę prawie 290 mln zł. Prawie 59% z tych pożyczek, i 62% ich łącznej sumy, udzielił Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy (553 pożyczek na kwotę 179 860 335,61 zł). Średnia wartość pożyczki udzielonej w 2021 r. przez K-PFP jest o 17 tys. zł wyższa niż przeciętna wysokość pożyczki w naszego województwa, i o 65 tys. zł wyższa niż średnia wartość pożyczki w Polsce.

 

Raport uwzględnia dane od 63 instytucji prowadzących działalność o charakterze funduszu pożyczkowego, co stanowi 74% tego typu instytucji w Polsce (pozostałe nie udostępniły danych twórcom raportu).

 

Powyższe dane potwierdzają wysoką pozycję K-PFP wśród innych funduszy pożyczkowych działających w Polsce, oraz wiodącą pozycję w województwie kujawsko-pomorskim.

 

Aktualną ofertę wsparcia dla przedsiębiorców oferowanego przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy można znaleźć na stronie www.kpfp.org.pl.

Aktualności
videorozmowa

Webinarium: „Europejskie wsparcie dla firm. Wsparcie dla firm branży gastronomia i hotelarstwo oraz turystyka i kultura – II nabór”

Webinar odbędzie się 12 lipca.

Aktualności, eventy, Włocławek

8 lipca 2024

Ogłoszenie o pracę: Pracownik recepcji (Bydgoszcz)

Na dokumenty rekrutacyjne czekamy do 22 lipca.

Aktualności, Bydgoszcz, praca

1 lipca 2024

Ogłoszenie o pracę: Księgowa / Księgowy

Praca na pełen etat w Toruniu.

Aktualności, praca, Toruń

1 lipca 2024