Szukaj
Close this search box.

Wysoka pozycja K-PFP w raporcie „Fundusze Pożyczkowe w Polsce”

22 października 2021

Polski Związek Funduszy Pożyczkowych
W dniach 20-21 października 2021 r. odbyła się konferencja sektora mikrofinansowego „Instrumenty zwrotne w perspektywie 2021-2027„. Konferencję zorganizował Polski Związek Funduszy Pożyczkowych. W konferencji wzięli udział przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego.
Podczas spotkania omówiony został raport „Fundusze Pożyczkowe w Polsce 2020”, i miło jest nam poinformować, że raport ten potwierdził wysoką pozycję naszej instytucji. W 2020 r. K-PFP znajdował się na dziewiątym miejscu w Polsce wśród funduszy pożyczkowych w ujęciu wartościowym i ilościowym (łączna wartość udzielonych pożyczek i łączna suma udzielonych pożyczek) – spośród poddanych badaniu 62 funduszy. Wiele z tych instytucji działa na terenie większym niż obszar jednego województwa, a nasz Fundusz udziela pożyczek wyłącznie firmom z województwa kujawsko-pomorskiego. Spośród analogicznych Funduszy, które działają tylko w jednym województwie, zajęliśmy wysokie 2 i 3 miejsce w wyżej wymienionych kategoriach.
Natomiast pod względem wysokości kapitału pożyczkowego na koniec 2020 roku K-PFP plasował się na 5 miejscu, a wyższe pozycje zajmują wyłącznie fundusze pożyczkowe ponadwojewódzkie, co potwierdza naszą wysoką pozycję.
Aktualności
Drzwi do lokalu z kartką "closed" - zamknięte

14 czerwca – biuro w Toruniu zamknięte

Aktualności

12 czerwca 2024

Śniadanie biznesowe: Założenia i wdrożenie Aktu o Usługach Cyfrowych (DSA)

Spotkanie odbędzie się 27 czerwca w Toruniu.

Aktualności, Toruń

12 czerwca 2024

Chełmża: spotkanie „Wsparcie dla przedsiębiorców”

Spotkanie odbędzie się 28 maja (wtorek).

Aktualności

24 maja 2024