Szukaj
Close this search box.

O nas

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy sp. z o.o. – już od prawie 20 lat pomagamy w rozwoju przedsiębiorczości w województwie kujawsko-pomorskim.

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy to spółka należąca do samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Nie jesteśmy firmą działającą w celach komercyjnych. Naszym głównym zadaniem jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości w województwie kujawsko-pomorskim.

udzielonych pożyczek przez KPFP
0 tys
Łączna kwota udzielonych pożyczek
0 mln zł

K-PFP powstał w 2004 r. Od tego czasu udzieliliśmy prawie 4500 pożyczek na łączną kwotę 800 mln zł. Nasze pożyczki w większości finansowane są z regionalnych programów operacyjnych województwa kujawsko-pomorskiego, czyli z funduszy unijnych. Oferta pożyczkowa K-PFP skierowana jest głównie do tych firm, które nie mają możliwości uzyskać dofinansowania w bankach komercyjnych. Dzięki temu przedsiębiorstwa z regionu mogą inwestować w swój rozwój, w cyfryzację, wprowadzać innowacje i wprowadzać rozwiązania przyjazne środowisku.

Od 2015 r. prowadzimy także Regionalne Inkubatory Przedsiębiorczości, w których wynajmujemy przedsiębiorcom wyposażone biura i sale szkoleniowe, wraz z obsługą sekretariatu, w wyremontowanych budynkach w atrakcyjnych lokalizacjach w największych miastach województwa: Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku.

Możemy się pochwalić różnymi nagrodami, spośród których najbardziej doceniamy dwukrotne znalezienie się na liście Diamentów Forbesa, nagrodę „Dobra firma 2021 – najlepszy pracodawca województwa kujawsko-pomorskiego” i doroczne wysokie lokaty w raporcie „Fundusze Pożyczkowe w Polsce”.

Nasi pracownicy to profesjonalna kadra z bogatym doświadczeniem zdobytym w różnych instytucjach biznesu i bankach. Tworzymy zgrany zespół, dzięki czemu łatwiej jest nam skutecznie wspomagać przedsiębiorców. Znaczna część z nas pracuje w Kujawsko-Pomorskim Funduszu Pożyczkowym od wielu lat.

Mamy siedzibę i biura w województwie kujawsko-pomorskim, tu, gdzie działają przedsiębiorcy korzystający ze wsparcia K-PFP. Działamy lokalnie – możemy być blisko naszych klientów poprzez biura i konsultantów w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Brodnicy. Przeprowadzamy przedsiębiorców przez cały proces pożyczkowy – od złożenia wniosku, poprzez podpisanie umowy pożyczkowej, wydatkowanie i rozliczenie pożyczki, aż do spłaty. Wielu klientów wraca do nas, i korzysta z kolejnej pożyczki, by rozwijać swój biznes, co bardzo nas cieszy. Jako instytucja samorządowa jesteśmy stabilnym, godnym zaufania partnerem.

Prezes Zarządu
Agnieszka Wasita

Agnieszka Wasita sprawuje funkcję Prezesa Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego od maja 2017 r. Wcześniej pracowała na analogicznym stanowisku w Kujawsko-Pomorskim Funduszu Poręczeń Kredytowych. Agnieszka Wasita ukończyła prawo na UMK w Toruniu oraz aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu, a także studia Master of Business Administration (MBA). Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem we wspieraniu biznesu podczas różnorodnych konferencji, seminariów, spotkań dla przedsiębiorców.
Planując rozwój biznesu, przedsiębiorcy z woj. kujawsko-pomorskiego mogą liczyć na wsparcie K-PFP. Naszym zadaniem jest odpowiadać na ich potrzeby.
W każdej działalności spokój, jaki daje wsparcie prawne, jest tak samo cenny.