Szukaj
Close this search box.

Danstal

Danuta Okrucińska – Zakład Produkcyjno-Handlowy DANSTAL z Elgiszewa.

Firma działa od 1985 roku. Produkuje wyposażenie ze stali nierdzewnej dla gastronomii (piekarnie, restauracje, cukiernie), masarni, ubojni. Wykonuje balustrady, poręcze, podjazdy dla niepełnosprawnych oraz barierki i pochwyty basenowe. Pracuje dla firm, a także dla  klientów indywidualnych. Realizuje również nietypowe zlecenia wg indywidualnych projektów.

 

Danuta Okrucińska: – Za pożyczkę unijną z KPFP kupiliśmy m.in. giętarkę oraz bardzo innowacyjne wtedy urządzenie do cięcia stali strumieniem wody. Maszyna może wycinać precyzyjne kształty w różnych materiałach: drewno, kamień, stal, guma, tworzywa sztuczne. Precyzja cięcia jest wysoka, obok dużych elementów wykonujemy też małe ażurowe elementy ozdobne. Giętarkę wykorzystujemy do wykonywania balustrad, pochwytów basenowych itp.

Dlaczego wybieracie Państwo Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy?

DO: – Biznes jest po to, żeby zarabiać. Najważniejsza jest konkurencyjność, a warunki unijnych pożyczek w KPFP są naprawdę atrakcyjne. Poza tym ja doceniam otwarte podejście Funduszu do klienta, nastawienie na porozumienie.

A procedura starania się o pożyczkę?

DO: – Dla nas pożyczka z KPFP to szybko dostępne pieniądze. Procedura jest prosta. Nam w przygotowaniu dokumentów pomogła Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego, ale korzystaliśmy z tej pomocy raczej z braku czasu, a nie dlatego, że dokumenty są skomplikowane.

Jak inwestycje finansowane z unijnych pożyczek wpłynęły na rozwój Państwa firmy?

DO: – Dzięki pożyczkom zainwestowaliśmy w coś innowacyjnego, zwiększyliśmy zdolności produkcyjne firmy, poszerzyliśmy działalność o usługę cięcia strumieniem wody. To wszystko pozwoliło na kolejne inwestycje.  Dzięki temu nasza hala produkcyjna prezentuje się dzisiaj bardzo dobrze. To wpływa na nasz wizerunek w oczach kontrahentów, ale także w oczach naszych pracowników – nowe maszyny to dla nich większe bezpieczeństwo i  komfort pracy.

Rozmowę przeprowadzono w czerwcu 2018 r.