Szukaj
Close this search box.

CS Veterans

Łukasz Cender, Jacek Spionek – CS Veterans

Firma CS Veterans z Bydgoszczy specjalizuje się w hydrografice. Nie tylko oferuje usługi znakowania transferem wodnym (np. dla armii, elementów tunningowanych samochodów czy motocykli, sprzętu sportowego), ale jest także wyłącznym dystrybutorem zautomatyzowanych urządzeń do hydrografiki.

 

Dlaczego zdecydowali się Panowie wziąć pożyczkę w Kujawsko-Pomorskim Funduszu Pożyczkowym?

Łukasz Cender, Jacek Spionek: Zdecydowaliśmy się na pożyczkę w Kujawsko-Pomorskim Funduszu Pożyczkowym dlatego, że jest to najatrakcyjniejsza forma finansowania przedsiębiorców. Szukaliśmy pożyczek w różnych bankach, ale oprocentowanie było dość wysokie. Okazało się, że oferowane przez KPFP oprocentowanie 0,5% to w zasadzie tyle co nic, a nam ta pożyczka dała ogromne możliwości rozwoju. Dlatego też i innym osobom polecamy korzystanie z usług KPFP.

Co udało się sfinansować z uzyskanych funduszy?

ŁC, JS: Pożyczka z KPFP pozwoliła nam zakupić sprzęt potrzebny do prowadzenia działalności: małą wannę do hydrografiki, ramię zanurzeniowe automatyczne, dużą wannę do hydrografiki, myjnię. Kolejny zakup, jaki teraz planujemy, także sfinansowany z pożyczki z KPFP, to w pełni zautomatyzowana maszyna do hydrografiki, której nie ma nikt na świecie.

Czym jest hydrografika?

ŁC, JS: Najprościej mówiąc, hydrografika to sposób nakładania grafiki na wszelkiego rodzaju powierzchnie, w tym powierzchnie 3D, za pomocą transferu wodnego. Być może to wiele nie mówi – najlepiej samemu zobaczyć, o czym mowa, odwiedzając naszą stronę internetową www.csveterans.com, gdzie wszystko jest dokładnie wytłumaczone i pokazane.

Jaki jest rynek takich usług w naszym regionie?

ŁC, JS: Z usługami, jakie oferujemy – a chodzi o zautomatyzowany proces nanoszenia hydrografiki – tak naprawdę jesteśmy tylko my. Rynek zbytu jest w zasadzie nieograniczony. Okazuje się, że ludzie nie zdawali sobie sprawy z tego, że taka technologia istnieje. Nie dość, że jest to jest usługa wysokiej jakości, to jest także bardzo atrakcyjna cenowo, jeśli chodzi o malowanie czy nakładanie grafiki na różne przedmioty.

Jako CS Veterans mamy największą w Polsce wannę do nanoszenia hydrografiki. W kraju istnieje ok. 80 firm, które oferują usługi hydrograficzne, ale są to małe firmy, z małą wanną hydrograficzną, niewielkim zapleczem. W swojej działalności otwieramy się na takie przedsiębiorstwa – chcemy bowiem nie tylko wykonywać usługi u siebie, ale i wspierać małe firmy, nie chcemy być ich konkurencją. Zależy nam na tym, aby utworzyć hurtownię, i zaopatrywać takie firmy, dostarczając im zautomatyzowane maszyny.

Jak rozwija się firma, jakie są perspektywy?

ŁC, JS: Nasza firma rozwija się w takim tempie, że sami jesteśmy tym trochę zaskoczeni. Nie myśleliśmy, że zamówień będzie tak dużo. Rynek jest tak chłonny, że musimy dokupić nowe maszyny, bo nie jesteśmy w stanie wykonać zamówień dla dużych firm. Chcemy także zakupić maszyny innego typu, do nakładania grafiki „na sucho”. Do tego wszystkiego potrzebujemy większej przestrzeni, planujemy więc postawić kolejny budynek, dużo większy.

Trzy lata temu ten interes to był tylko pomysł, rok temu myśleliśmy, że biznes będziemy prowadzić w garażu, a dziś mamy jeden swój budynek i już nie mamy miejsca na potrzebny sprzęt, musimy stawiać kolejny budynek. Tempo jest ogromne, dlatego szukamy finansowania. Możemy otwarcie powiedzieć – taki rozwój firmy możliwy jest dzięki niskooprocentowanym pożyczkom z Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego. To prawdziwe wsparcie dla przedsiębiorcy.

Rozmowa przeprowadzona w październiku 2018 r.