Wtorki z Eksportem – „Rynek Amerykański” – online

16 lutego 2023

Serdecznie zachęcamy przedsiębiorców sektora MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w szkoleniu z cyklu Wtorki z Eksportem – „Rynek amerykański”. 

Szkolenie organizowane jest przez Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., przy współpracy z Kancelarią Miller, Canfield, W.Babicki, A.Chełchowski i Wspólnicy Sp. K.

Szkolenie skierowane jest do przedsiębiorców działających lub zamierzających wejść na rynek amerykański, w szczególności przedsiębiorców branży kreatywnej planujących udział w targach zagranicznych SXSW, Austin, Teksas w dn. 9 -14 marca 2023 r.

 

Termin i czas szkolenia: 21 lutego 2023 r., godz. 14.00-16.30

Rodzaj szkolenia: ONLINE – platforma MS Teams.

Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Po przesłaniu formularza wysłany zostanie mail z potwierdzeniem rejestracji oraz linkiem na spotkanie.

Tematyka spotkania:

  • Uwagi wstępne na temat prowadzenia działalności w USA bez zakładania spółki:

– “Zakład” w USA;

– Sprzedaż Towarów w USA;

– Umowa licencyjna;

– Umowa agencyjna/dystrybucyjna;

  • Założenie spółki na terenie USA;
  • Uwagi praktyczne prowadzenia działalności gospodarczej w USA;
  • Wymogi wizowe;
  • Podatki;

Prelegenci:

Dr hab. Justyna Regan (Balcarczyk) uzyskała w Polsce tytuł radcy prawnego oraz tytuł adwokata w stanie Illinois i jest starszym prawnikiem w biurze kancelarii w Chicago. Podróżując między Polską i USA jest związana z biurem we Wrocławiu i Chicago. Specjalizuje się w transakcjach międzynarodowych, doradzając klientom we wszystkich sprawach związanych z działalnością gospodarczą. W szczególności zajmuje się spółkami polskimi, które prowadzą działalność w Stanach Zjednoczonych i starają się wejść na rynek amerykański. Doradza także globalnym przedsiębiorstwom działającym w Europie, zwłaszcza w Polsce, jak również podmiotom zainteresowanym prowadzeniem inwestycji za pomocą spółek powiązanych zarejestrowanych w Polsce, w formie joint ventures, bądź też handlem z Polską. Zakres specjalizacji Mec. Justyny Regan obejmuje prawo gospodarcze i prawo własności intelektualnej, w szczególności w zakresie licencji na oprogramowanie obowiązujące na rynku europejskim, amerykańskim oraz w środowisku międzynarodowym. Posiada także doświadczenie w sprawach z zakresu prawa spółek i prawa handlowego, doradza przy transakcjach międzynarodowych i joint ventures, fuzjach i przejęciach. Mec. Justyna Regan zajmuje się także zagadnieniami dotyczącymi nadzoru korporacyjnego i papierów wartościowych, kapitału prywatnego, kapitału podwyższonego ryzyka, akcji oraz finansowania dłużnego i finansowania projektów.

Kancelaria Miller, Canfield, W.Babicki, A.Chełchowski i Wspólnicy Sp. K. jest częścią międzynarodowej kancelarii z siedzibą w Detroit, USA. Działalność w Polsce (obecnie w biurach w Warszawie, Gdyni i we Wrocławiu) prowadzi od 1992 roku. Na przestrzeni ostatnich 30 lat Miller Canfield w Polsce wspiera swoich klientów w podejmowanych przez nich projektach gospodarczych znajduj±c uznanie klientów, komentatorów życia prawniczego (Kancelaria Miller Canfield została zwycięzcą IX edycji Rankingu Kancelarii Prawnych Dziennika Gazeta Prawna w kategorii kancelarii zatrudniających od 21 do 50 prawników) oraz rankingów prawniczych (Best Lawyers, European Legal Experts, Legal Experts Europe, Middle East & Africa, and Legal 500). Kancelaria Miller Canfield specjalizuje się w doradztwie w zakresie prawa gospodarczego, w tym szeroko rozumianego prawa obrotu nieruchomościami. Świadczy pomoc prawną zarówno polskim, jak i zagranicznym podmiotom gospodarczym, a także instytucjom publicznym.

Aktualności
videorozmowa

Webinarium: „Europejskie wsparcie dla firm. Wsparcie dla firm branży gastronomia i hotelarstwo oraz turystyka i kultura – II nabór”

Webinar odbędzie się 12 lipca.

Aktualności, eventy, Włocławek

8 lipca 2024

Ogłoszenie o pracę: Pracownik recepcji (Bydgoszcz)

Na dokumenty rekrutacyjne czekamy do 22 lipca.

Aktualności, Bydgoszcz, praca

1 lipca 2024

Ogłoszenie o pracę: Księgowa / Księgowy

Praca na pełen etat w Toruniu.

Aktualności, praca, Toruń

1 lipca 2024