Misja gospodarcza do Turcji

21 maja 2025

Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza toruńskich przedsiębiorców z sektora MŚP do udziału w misji gospodarczej do Turcji, połączonej z udziałem w międzynarodowych targach gastronomicznych WORLD FOOD ISTANBUL 2025 w ramach projektu pn. „Postaw na #bizneswtoruniu!”.

WorldFood Istanbul 2025 to 33. edycja międzynarodowych targów produktów spożywczych i technologii przetwórczych, która odbędzie się w dniach 2–5 września 2025 roku w centrum wystawienniczym Tüyap w Stambule. W 2024 roku wydarzenie przyciągnęło ponad 72 000 odwiedzających z 155 krajów oraz 1 276 wystawców z 43 państw. Szczegóły dotyczące programu oraz listy wystawców dostępne są na oficjalnej stronie wydarzenia: www.worldfood-istanbul.com.

Do udziału w projekcie zaproszone są MŚP, które prowadzą działalność na terenie Gminy Miasta Toruń tj. posiadają na tym obszarze siedzibę lub oddział (zgodnie z KRS) albo stałe miejsce wykonywania działalności gospodarczej (zgodnie z CEIDG).

Projekt ma na celu wspieranie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw w nawiązywaniu międzynarodowych kontaktów gospodarczych oraz rozszerzaniu ich działalności na rynki zagraniczne.

Organizatorzy zapewniają:

– udział maks. 2-osobowej delegacji z każdej zgłoszonej firmy,
– nocleg z wyżywieniem i transferem,
– bilety wstępu na wydarzenia,
– stały dyżur telefoniczny w terminie wyjazdu,
– dofinansowanie w wysokości 100%.

Jednym z warunków otrzymania wsparcia jest posiadanie przez przedsiębiorstwo strategii biznesowej/strategii ekspansji zagranicznej. Dofinansowanie udziału w misji przyznawane jest przedsiębiorcy w formie pomocy de minimis, a poziom dofinansowania wynosi 100%. Przedsiębiorca pokrywa we własnym zakresie wszystkie inne koszty poza wyżej wymienionymi.

Nabór na misję prowadzony jest od 22 maja 2025 r. do 5 czerwca 2025 r.

Więcej informacji, w tym dokumenty do wypełnienia dla firm starających się o udział w misji, można znaleźć pod tym linkiem.

Aktualności
Uczestnicy szkolenia w trakcie dyskusji przy dużym, drewnianym stole. W tle widoczne są banery projektu. Na pierwszym planie na ekranie laptopa widoczna jest strona internetowa Funduszu Pożyczkowego „Po Prostu Biznes”.

Szkolenia na rozpoczęcie biznesu

Toruń - 10-16 grudnia

Aktualności, Po Prostu Biznes

9 grudnia 2025

Na zdjęciu widać cztery osoby stojące na tle baneru informacyjnego Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego. Osoby w centrum uściskają sobie dłonie i trzymają dokumenty, co symbolizuje podpisanie umowy. Góra baneru zawiera logotypy: Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska oraz Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dół zdjęcia zawiera logotypy: MENADŻER (Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju) i POŚREDNIK FINANSOWY (Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy).

Umowy pożyczkowe z Gminą Osie

Termomodernizacja Urzędu Gminy i Przedszkola

Aktualności, Pożyczki

1 grudnia 2025

Grupa uczestników siedzących przy stole podczas szkolenia. Na stole leżą materiały szkoleniowe i kubki z napojami. W tle widoczny jest ekran projekcyjny z widokiem strony internetowej projektu i banery promocyjne.

Szkolenia – „Po Prostu Biznes”

W grudniu zaplanowano szkolenia w Toruniu.

Aktualności, Bydgoszcz, Po Prostu Biznes, Toruń

28 listopada 2025

KPFP - Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.