Szukaj
Close this search box.

145 mln na pożyczki z premią dla firm!

24 września 2019

Dziś (24 września 2019 r.) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego Agnieszka Wasita, prezes Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego, podpisała umowę, na podstawie której kolejne 145 mln złotych trafi do firm pod postacią niskooprocentowanych pożyczek na rozwój i inwestycje.

Drugą stroną podpisywanej dziś umowy jest Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju, reprezentowany przez prezes Kamilę Radziecką. Instytucja ta pełni funkcję Menadżera Funduszu Funduszy, przekazując środki finansowe Pośrednikom Finansowym (takim jak Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy), którzy następnie dystrybuują je do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw naszego regionu. Oprócz KPFP, Pośrednikami, którzy dziś podpisali umowy z KPFR, są Polska Fundacja Przedsiębiorczości ze Szczecina (umowa o wartości 24 mln zł) i Konsorcjum Banków Spółdzielczych (umowa o wartości 26 mln zł). Pieniądze, o których mowa, pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Dzięki dzisiejszym umowom, przedsiębiorcom oferowane będą pożyczki w kwocie od 100 000 zł do aż 5 mln zł, przy oprocentowaniu już od 0,5%. Preferencyjne warunki będą przysługiwać inwestycjom w obszarze inteligentnych specjalizacji województwa kujawsko-pomorskiego czy ekoinnowacji, a także takim, dzięki którym firmy wprowadzą nowe produkty lub stworzą nowe miejsca pracy. Co więcej, jeśli pożyczkobiorca będzie spłacał zobowiązanie w terminie, będzie mógł także skorzystać z premii – obniżenia oprocentowania.

Podczas podpisania umowy obecny był Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotr Całbecki, który podkreślił, że tego typu pożyczki stanowią znaczącą pomoc w rozwoju małych i średnich firm w naszym województwie.

Więcej informacji na temat pożyczek na rozwój i inwestycje z premią niedługo pojawi się na naszej stronie internetowej www.kpfp.org.pl

 

Aktualności

Webinarium: Dotacje unijne i pożyczki dla przedsiębiorstw z branż: hotelarstwo i gastronomia, turystyka i kultura

Bezpłatne webinarium odbędzie się w czwartek 25 kwietnia 2024 r.

Aktualności

23 kwietnia 2024

Praca biur K-PFP 2 maja

Biura w Bydgoszczy, Grudziądzu i Włocławku, biuro przy ul. Chełmińskiej w Toruniu i biura RIP będą zamknięte.

Aktualności

17 kwietnia 2024

Zdjęcie przedstawia posiedzenie Kujawsko-Pomorskiej Rady Dialogu Społęcznego

Posiedzenie Rady Dialogu Społecznego

W posiedzeniu 16 kwietnia 2024 r. wzięła udział Prezes K-PFP, Agnieszka Wasita.

Aktualności

17 kwietnia 2024